ZOO_kontakt_liptovsky_mikulas_
Slovensko

ZOO Kontakt V Liptovskom Mikuláši

Boli ste už v ZOO Kontakt? Prednedávnom som vám tu pozitívne opisovala Malkia park. Dnes budem trošku negatívnejšie hodnotiť ZOO Kontakt. Ten sa nachádza v Liptovskom Mikuláši. Pre tých ktorí o ňom ešte nepočuli, ide o park, kde vám ponúkajú možnosť priblížiť sa ku zvieratám o niečo viac, ako je to dovolené v obyčajnej ZOO. Avšak, stojí to za to?

ZOO_kontakt_liptovsky_mikulas_

Možno som mala prehnané očakávania keď som si myslela, že zvieratá majú väčšiu voľnosť ako v klasickej ZOO. Opak je však pravdou. Zatiaľ čo v ZOO majú vyhradený priestor a zónu do ktorej im vstúpiť nemôžete, tu im vstupujete až do klietok. Síce je to Kontakt ZOO ale povedzme si narovinu, bolo by to príjemné nám ľuďom?

ZOO_kontakt_liptovsky_mikulas

Pri návšteve si prv vystojíte rad na lístky, následne postupne vchádzate do klietok, pred ktorými si jednotlivo počkáte aj 20 minút. K zvieratám sa síce priblížite, no extrémnu blízkosť a nadviazanie kontaktov nečakajte. K tomu som aspoň ja osobne mala pocit, že aj tie zvieratá majú už ľudí dosť. Vyzerali znechutene a unavene. Najmä čo sa týkalo šeliem či medveďov. V podstate ide len o to, že výklad od chovateľov dostanete z vnútornej strany klietky pri tom, ako okolo vás behajú napr. medvede. Tým sa v prípade, ak by sa vašim smerom rozbehli bránite tak, že im proste ustúpite. O niečo menej akčné boli šelmy. Tie spali. A tak ste si mohli sadnúť k ich zadnej časti tela a odfotografovať sa, či skúsiť ich pohladiť. Výrazne menej ľudí sa pohybovalo pri bežnejších zvieratách. Za príplatok je v ponuke aj návšteva motýlej záhrady. 

ZOO Kontakt

Za pochvalu však stoja ošetrovatelia. Tých je v ZOO Kontakt o niečo viac a podajú vám výklad, z ktorého si čo to môžete aj odniesť. Ja osobne by som som túto ZOO už nenavštívila avšak koľko ľudí, toľko chutí. Boli ste v nej už aj vy ?

VSTUPNÉ A OTVÁRACIE HODINY DO ZOO KONTAKT:

Vstupné do ZOO kontakt je 7 €. 

Otváracie hodiny od 1.6. – 28.6. – je otvorené od 9:00 – 17/18tej

                                          29.06. – 1.9. je otvorené od 9:00 – 20:00

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *