vysivana_bluzka_s_odhalenymi_ramenami
Oblečenie

Vyšívaná blúzka s odhalenými ramenami

Verím, že nielen mne, ale aj každej z vás sa doma každým rokom hromadí nové a novšie oblečenie, a to staré upadá do zabudnutia. A aj napriek tomu, každá z nás verne pozná ten pocit, keď sa ráno zobudí a nemá čo na seba. Pritom naše skrine vôbec nezívajú prázdnotou. Len sa nám hromadia veci, do ktorých sa chystáme schudnúť, do ktorých musíme pribrať, ktoré už vyšli z módy, tie ktoré sa k ničomu nehodia či veci, ktoré boli len nesprávnou voľbou. Podobne to bolo aj s mojou zelenkavou blúzkou. Tá si od maturity nenašla žiadne uplatnenie, a tak sa premiestňovala z miesta na miesto už štvrtý rok.

vysivana_bluzka_postup

K tomu som sa tento rok nejako rozvyšívala v domnení, že sa tie výšivky niekam raz zakomponujú. A ono to prišlo. A kedže tento rok celkom letia tričká, šaty či blúzky s odhalenými ramenami, tak dnes prinášam návod, ako si aj obyčajnú blúzku rýchlo, jednoducho a smelo prerobiť.

Na výrobu budeme potrebovať:

  • blúzka
  • meter
  • nitky
  • šijací stroj
  • tenkú gumu
  • krieda, nožnice a pomôcky na šitie
vysivana_bluzka_s_odhalenymi_rukavmi
  1. Košeľu si rozložíme a tesne pod golierom, v mieste popod najvrchneším gombíkom si kriedou pomocou pravítka naznačíme rovnú čiaru.
  2. Tá prechádza z jedného ramena k druhému s tým, že v mieste rukávov sme si ju trošku zaoblili.
  3. Potom sa dostaneme k smelému strihaniu, pri ktorom sa aj mne nesmelo triasli ruky. Veď predsalen toto je skôr parketa mojej maminy.
postup_na_vyrobu_kosele_s_odhalenymi_ramenami
DIY_na_vyrobu_kosele_s_vysivkou

Ono ako tie štyri roky ubiehali, tak sa trošku zmenila aj tá moja postava a blúzka mi začala byť v istých partiách aj malá. Viete ako, keď nám ženám hovoria: „vôbec si sa nezmenila“, ale vy si pri skúšaní a snahe znova sa zmestiť do starších vecí uvedomíte, že tento kompliment nebol až tak pravdivý.

4. Tak nasledovalo prestrihnutie blúzky po celej jej dĺžke v presnom strede zadnej strany na chrbte.

kvietkovana_vysivka_na_bluzku_DIY

5. Potom sme si pripravili výšivku, samozrejme rovnako dlhú ako bola košeľa s tým, že po troch stranách sme nechali jeden centimeter na podšitie navyše. Zhora samozrejme viac, kedže tam nechávame miesto aj na gumičku. Výšivku sme prišili k blúzke a pustili sa do riešenia vrchnej časti.

postup_na_vyrobu_bluzky_bez_ramien
handmade_bluzka_diy
bluzka_bez_rukavov_postup_na:vyrobu

6. Vrch obšijeme, preložíme aspoň na šírku gumičky a zašijeme. Do tohto tunela cez vynechané miesto následne vložíme gumičku, odmeriame na postave a ramenách jej potrebnú dĺžku, zauzlíme a šitie dokončíme.

kosela_bez_ramien_DIY
ako_usit-rychlo_koselu

A to je všetko, priatelia. Potom už len obliecť a smelo nosiť. 🙂

Bluzka_s_odhalenymi_ramenami_smelo.sk

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *