vysivana_bluzka
Oblečenie

Vyši si svoj trendy kúsok

Ľudové vzory sú teraz IN, tak sa inšpiruj a vyši si svoj trendy kúsok aj ty. Jar je už v plnom prúde, a teda je aj čas na to, prestať sa zahaľovať do tmavých farieb a ukázať niečo viac farebné a šik.
Ako ste si už určite všade navôkol všimli, do módy sa dostávajú ženskejšie detaily ako volániky, čipky, romantické a farebné potlače, rôzne funny nažehľovačky a v neposlednom rade aj vyšívané vzory. Medzi nami handmade tvorcami sa taktiež poslednú dobu rozšírili folklórne motívy a ich vyšívanie na rôzne kusy oblečenia. To sa dá robiť strojovo alebo ručne.

Ako na to strojovo vám každý deň ukazujú vitríny predajni v nákupných centrách. Ako si svoj trendy kúsok vyšívam ja uvidíte na nasledujúcich fotkách. Dnes to však nebude o návode, možno skôr iba ako mala inšpirácia. Na tejto technike je najlepšie to, že vám k vyšívanie postačí len tkanina, ihla, nite a obruč.
Potom už len vymyslieť zaujímavý vzor, alebo sa nechať inšpirovať na internete. Ďalej ho prekresliť pomocou uhlíkového papiera, či transferovej vyprateľnej ceruzky na látku a začať opatrne vyšívať.

Ja som si kúpila obyčajnú bielu košeľu z HM-ka, a po pár prebdených večeroch sa na nej zjavili aj tieto ľudové vzory. 

vysivana_bluzka

Tento vzor sa mi zapáčil natoľko, že nakoniec som neostala len pri blúzke. Pokračovala som ušitím si vlastného jarného vaku a jeho dotvorením farebnejšou, ale podobnou výšivkou.

vysivany_batoh

vysivany_batoh
vysivany_batoh
vysivany_batoh
vysivany_batoh

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *