vianocne_polystyrenove_gule_decoupage_technika
Vianočné dekorácie

Vianočné gule

Techniku decoupage sme si na stránke už ukázali v podaní veľkonočných vajíčok. Tentokrát prišla na rad inšpirácia z radov vianočných. Ani sme sa nenazdali a jeseň len tak prefrčala týmto rokom a prvý sneh už nebol v niektorých kútoch Slovenska ničím prekvapivým. A keďže tu o chvíľu máme aj Vianoce a stavanie vianočných stromčekov nás určite neminie, tak sa na to treba patrične pripraviť. S príchodom Vianoc sa nezaháľalo ani v našej domácnosti a mamka sa pustila do výroby vianočných gúľ už teraz. Presné načasovanie a plánovanie som po nej síce nezdedila, no v tvorbe je pre mňa najlepším vzorom a učiteľom práve ona. A tak tu dnes máme inšpiráciu z dielne mamkiných šikovných rúk v podobe vianočných polystyrénových gúľ vytvorených servítkovou technikou decoupage.

vianocne_polystyrenove_gule_decoupage_technika-9-min

Na výrobu potrebujeme:

  • Polystyrénové gule rôznych veľkosti
  • Ozdobné servítky
  • Lepidlo na decoupage
  • Umelý sneh, štruktúrovacia pasta
  • Očká na zavesenie

Tieto vianočné gule sú tvorené z polystyrénového základu, čo určite poteší každú domácnosť s malými pobehujúcimi ratolesťami, pri ktorých by ste rýchlo vytušili, že ich náhle ticho neznačí nič dobré. V obchodoch sú dostupné v rôznych veľkostiach a tvaroch, a taktiež môžu byť nahradené umelými.

vianocne_polystyrenove_gule_decoupage_technika

Na ich výrobu budeme potrebovať ozdobné servítky s vianočným motívom, ktoré môžu byť nahradené aj ryžovým papierom. Zo servítky oddelíme najvrchnejšiu časť s hlavným vzorom, ktorý si obstrihneme do požadovanej veľkosti a tvaru padnúcemu k veľkosti gule. Ak chceme, aby okraj servítky viac splýval, môžeme ho po okrajoch obtrhať.  Servítky následne opatrne tupovaním pomocou lepidla na decoupage priliepame na gule tak, aby sa nám nepotrhali. Po oblepení celej gule ju necháme poriadne preschnúť. Potom môžeme gule oživiť pomocou umelého snehu,  štruktúrovacej hrubozrnnej pasty či rôznych trblietok a glitrov . Nakoniec gule prelakujeme, aby sa nám krásne leskli a odrážali od vianočných svetielok stromčeka. Vrch gule môžeme ozdobiť mašľou alebo špagátom. Taktiež môžeme vložiť očká či skrutky na zavesenie a vianočné dekorácie budú smelo pripravené na Vianoce.

vianocne_polystyrenove_gule_decoupage_technika

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *