Malkia_park_Orechova_Poton
Slovensko

Prečo navštíviť práve Malkia Park?

V rámci návštevy pretekov na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni som zavítala pozrieť aj do Malkia parku. Veľký Billboard na mňa z cesty svietil už nejeden krát, no nejako som stále uprednostnila skôr návštevu ZOO. Musím však povedať, že som spravila chybu. Na jednej strane v zoologických záhradách nájdete oveľa viac zvierat, na strane druhej som mala pocit, že práve v tomto menšom objekte majú viac “domáckej” atmosféry. Veď viete ako to myslím, tie vybudované drevené preliezačky, viac priestoru na pohyb či množstvo zelene im dozaista padnú vhod.

Leopard obláčkový
Leopard obláčkový

Pri návšteve padli vhod aj mne. Najviac ma však potešilo, že sme zastihli organizované kŕmenie zvierat, počas ktorého nás chovateľ previedol zaujímavými úsekmi parku. Výklad trval hodinku, počas ktorej sme prešli okolo šeliem, vtáctva, lemurov, surikat, medveďov a iných zvierat, o ktorých živote sme sa čo to dozvedeli. A tak aj vás dozaista zaujme aj príbeh o medveďoch, ktoré nikdy nedosiahli prirodzenú veľkosť lebo boli zajatí v cirkusoch či to, prečo si takú surikatu alebo lemura nebudete môcť nikdy chovať doma.

Lemur
Lemur

Malkia Park sídli v Orechovej Potôni a funguje od r. 2016. Stará sa o zvieratá, ktoré sa už v zajatí narodili. A teda zvieratá, ktoré pochádzajú z cirkusov, súkromných ZOO či rôznych súkromných chovov, kde sa im nedostalo tej správnej výchovy a pozornosti. K tomu sú všetky zvieratká kastrované. Dôvodom je to, že by už zvieratám nemohol byť dopriaty život v ich prirodzenom prostredí, ale rovnako ako ich rodičia by skončili uzatvorení. Taktiež by mláďatá mohli zdediť rôzne genetické mutácie a choroby. V Malkia Parku sa nachádza okolo 160 jedincov, ktoré môžete podporiť aj vy. 🙂

Ťava dvojhrbá
Ťava dvojhrbá

DOSTUPNOSŤ K MALKIA PARKU:

Pri Malkia parku sa nachádza neplatené parkovisko no dá sa k nemu dopraviť aj inak. Malkia Park odporúča cestu autobusom či vlakom do Dunajskej stredy a odtiaľ taxíkom do obce Orechová Potôň. Na svojej stránke uvádza aj elefónne čísla na taxi v Dunajskej Strede. Vlak zastavuje v Orechovej Potôni, kde však nie je k dispozícií taxislužba. Park je od stanice vzdialený 5 km.

Malkia_park_Orechova_Poton
Somár
Malkia_park_Orechova_Poton
Lev púšťový

OTVÁRACIE HODINY:

Malkia Park je otvorená skoro celoročne okrem 12., 1. a 2. mesiaca v roku. Jej brány sa otvárajú od 10 hod. ráno – do 17:00/18:00/19:00 hod. v závislosti od sezóny. Preto bližšie otváracie hodiny nájdete TU.

Malkia_park_Orechova_Poton

VSTUPNÉ DO MALKIA PARKU:

Malkia_park_Orechova_Poton-15

Dospelí – 10 €

Študenti, seniori, deti, ZŤP – 7 €

Areál parku poskytuje aj ubytovanie v penzióne, detský svet i občerstvenie. 🙂

Malkia_park_Orechova_Poton-14

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *