velkonocne_dekorácie_smelo.sk
Veľkonočné dekorácie

Jednoduché veľkonočné dekorácie

Jóój tá Veľká noc!

Pôvodne som žiadne iné veľkonočné dekorácie okrem Vajka a dreveného podnosu z posledného článku nemala v pláne vyrábať, no keďže ešte stále #zostavamedoma, tak je toto obdobie ideálne na tvorenie. Prv však musí prísť nejaká inšpirácia. Tú najradšej zbieram na Pintereste, pretože práve tam sa to samými DIY postupmi len tak hemží.

Takto tesne pred nedeľným stolovaním som sa ešte rozhodla pohrať s malými detailami. Veď predsa, práve detaily vedia najviac potešiť. 🙂

Víno u nás potokom netečie a tak vínové poháre po väčšinu roka zostávajú skryté. Tentokrát poslúžili ako dekorácia. Do jeho vnútra som vložila drevitú vlnu, naskladanú do malého hniezda, v ktorom sa pekne usalašila kraslica. Čajovú sviečku som rozbalila z hliníkovej formy a položila na stopku pohára. A tak bola dekorácia hotová.

velkonocne_dekorácie_smelo.sk
velkonocne_dekorácie_smelo.sk

Aj vy máte počas veľkonočných raňajok na stole vajíčka natvrdo? Myslím si, že je súčasťou každej rodiny. Druhá dekorácia pre potešenie je práve jeho zaobalenie. Postup je jednoduchý. Servitku preložíte do trojuholníka a od jej najužšej časti (špica) ju začnete prekladať. Veľkosť dierky si vytvorite podľa veľkosti vajíčka. Tesne nad vajkom servítku zviažete jutovým motúzom alebo niťou. Na záver už len rozložiť ušká, dokresliť “tvár” a dekorácia je na svete.

velkonocne_dekorácie_smelo.sk-10
velkonocne_dekorácie_smelo.sk

Takto na poslednú chvíľu sa ešte stále môžete inšpirovať aj týmito smelo postupmi a návodmi. Na smelo.sk som vám už priniesla postup na výrobu veľkonočných kraslíc decoupage technikou, postup na výrobu betónových kraslíc či najnovšie postupy na výrobu dreveného podnosu alebo veľkonočnej kraslice.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *