Bornemouth_england_
Anglicko

Farebná pláž v Bornemouth

Váhala som, či si Bornemouth trúfne na vlastný článok, no záverom bolo, že farebné domčeky pri pláži si určite zaslúžia svoju pozornosť. Pri anglickom májovom výlete sa predsa treba niekde ubytovať. Voľba padla na toto mesto, ktoré sa pýši najčistejším vzduchom. Taktiež je považované za najbezpečnejšie miesto pre deti v Británii.

Bornemouth_england_

Pre tých, ktorých práve anglické počasie odrádza od návštevy GB, je Bornemouth ideálny. Práve on má viac slnečných dní ako akékoľvek iné prímorské letovisko v Británii. Taktiež sa môže chváliť svojimi dlhými plážami, ktoré sú pokryté jemným pieskom. My sme mali Bornemouth ako základňu, do ktorej sme sa mohli každý večer vrátiť, ráno naraňajkovať a vyraziť na ďalšie výlety. No najkrajší pocit bol, keď ste sa po celom prechodenom dni plnom atrakcií, ľudí a hluku ulíc, mohli večer bosí prejsť po piesočnatej, prázdnej pláži počúvajúc len zvuk vĺn. To sú presne tie chvíle, ktoré nezažijete každý deň, a preto sú ešte o niečo cennejšie.

UBYTOVANIE V BORNEMOUTH

Bornemouth je ako základňa skvelým miestom. Najmä preto, že tu sú situované mnohé hotely a penzióny, ktoré sú umiestnené v tesnej blízkosti pláže. Výhodou je ich cena. My sme boli ubytovaní v Lynden Court Hotel, v ktorom vyšli 4 noci v máji pre 2 osoby len 176 eur. V cene bola vlastná kúpeľňa, ako aj kontinentálne raňajky. Oproti ostatným častiam bola cena 22 eur/osoba/noc úplne geniálna. 

Bornemouth_england_

K tomu je od Londýna Bornemouth vzdialený 108 míľ (2:20 autom) a od Bristolu vzdialený 77 míľ (2:30 autom), čo je celkom dostupná poloha.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *