castelo_de_pena_lisabon
Portugalsko

Čo vidieť v Lisabone? Sintru musíte navštíviť – časť II.

Už ste videli prvý lisabonský článok z prvého dňa návštevy Portugalska? Druhý deň bol Lisabon ponorený v daždi, a tak sme sa vybrali do blízkeho mesta Sintra. Práve tam sa ukrýva farebný, miestami až gýčový palác hýriaci mnohými vzormi. Miestami mi prišiel ako taký malý Disneyland. V prípade, že máte chuť na jednodňový výlet, tak je Sintra ideálnym #smelocestuj tipom na výlet.

castelo_de_pena_lisabon

AKO SA DOSTAŤ DO SINTRY:

Metrom sme sa dostali až na poslednú zastávku modrého metra Amadora Este, odkiaľ sme si v automate za 1,95 € kúpili lístok na vlak do mesta Sintra. Inak, doprava je v Lisabone a jeho okolí extrémne lacná. Cesta do Sintry trvala do 1 hodiny a mestečko leží asi 30 km od Lisabonu. V Sintre je pamiatok viac: Castelo dos Mouros, Monserrate, Palácio National de Sintra, Quinta da Regaleira a mnoho iných. Mne prišiel najkrajší Palácio Nacional da Pena, a tak sme sa ho vybrali navštíviť. Pri vlakovej stanici sú už usporiadané turistické autobusy, ktoré vám za 25 € spravia roadtrip po pamiatkach. Ak si vyberiete pamiatku jednu, napríklad spomenutý Palácio Nacional da Pena, tak vás k nemu odvezú autobusom za 6,9 €. K vrcholu môžete vyjsť aj takzvaným tuk-tukom. My sme sa rozhodli odkráčať to pešo, čo bolo nejakých 3,5 km. Späť sme si vzali autobus od hradu, ktorý stál cca 3,9 €.

castelo_de_pena_lisabon

PALÁCIO NACIONAL DA PENA

Palácio Nacional de Sintra bol po daždi ponorený v hmle. Vstup do paláca bol spoplatnený sumou 15 € v ktorej bol zahrnutý nielen za múrom sa ukrývajúci exteriér, ale aj interiér a záhrady navôkol. Hrad bol nádherný, ale najmä pestrofarebný. Taktiež je jedným zo 7 divov Lisabonu a Národnou kultúrnou pamiatkou zaradenou do zoznamu UNESCO. Interiér paláca je pozoruhodný a je kombináciou rôznych štýlov a období. Nachádza sa v ňom viac ako 10 miestnosti so zbierkami nábytku, keramiky či okien z farebného skla. V interiéri však nie je možné fotografovanie.

PALÁCIO NACIONAL DA PENA

V 15. storočí stála na kopci Sintra iba malá katolícka kaplnka. V 16 storočí tu vznikol kláštor, ktorý sa v 19. storočí premenil na kráľovské letné sídlo. V súčasnosti sa palác delí na 4 oblasti: 

  • okresné steny s dvoma dverami, z ktorých jeden má padací most
  • telo tvorí bývalí kláštor so zubatými prvkami a hodinovou vežou
  • nádvorie oproti kaplnke s maurskou stenou a klenbami
  • samotný palác s veľkou valcovitou baštou v štýle romantizmu
PALÁCIO NACIONAL DA PENA
PALÁCIO NACIONAL DA PENA

Hrad Palácio Nacional da Pena v mestešku Sintra sa určite oplatí navštíviť. A ak ste zvedaví na tradičné ozdobné kachličky, tak ich nájdete aj na tomto mieste. 😉

PALÁCIO NACIONAL DA PENA

Prajem pekný zvyšok víkendu priatelia.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *