Brausberg_rakusko_tip_na_výlet
Slovensko

Rozhľadňa na vrchu Braunsberg

Víkendy by mali patriť výletom. Teda, nie len víkendy, no aspoň víkendy.  Ja som ten svoj strávila návštevou miesta, ktoré je nečakane hneď pri slovenských hraniciach. Konkrétne ide o vrch Braunsberg. Ten stojí len 15 km od Bratislavy. A veru, výhľady, ktoré ponúkal boli očarujúce. Ešte čarovnejší bol však západ slnka, na ktorý sa tu proste oplatí počkať.

Brausberg_rakusko_tip_na_výlet

Vrch Braunsberg sa nachádza vo výške 346 m n. m. pri obci Hainburg an der Donau, ktorá je zároveň najvýchodnejšou obcou Rakúska. Súčasťou vrchu je aj malá rozhľadňa, strážna veža.

Brausberg_rakusko_tip_na_výlet

Z vrcholu bude každému dopriate vidieť pozostatky majestátneho hradu Schlossberg, samotné mesto Hainburg, časť Bratislavy, hrad Devín ako aj kľukatý Dunaj.

  • Braunsberg bol jedným z 3 keltských hradísk, ktoré tvorili tzv. Uhorskú bránu. Túto bránu tvorili aj hrad Devín a Bratislavský hrad. Predpokladá sa, že pred 2 000 rokmi hradiská vybudoval keltský kmeň Bójov.
Brausberg_rakusko_tip_na_výlet

Tento vrch sa rozprestiera na ploche 23 árov a je vhodným miestom na púšťanie šarkanov či lietadiel, ako aj na romantický piknik s výhľadom.

My sme sa do Hainburgu vybrali autom. Tým sa vraj dá vyviezť kľukatou cestou až na vrchol Braunsbergu. V čase, keď som toto miesto navštívila ja, bola však dole závora, a tak sme hore vyšli pešo. Cesta trvá pomerne krátko a za 20 minút ste tam ako nič.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *