Hrad_wawel_polsko

Roadtrip po Poľsku – miesta, ktoré by ste nemali vynechať III.

V prvej časti poľského roadtripu sme sa venovali jeho hlavnému mestu a v druhej sme sa priblížili severnejšie k moru a prístavom. Posledná časť našej cesty už bola venovaná pomalému návratu na Slovensko. Cestou z Gdanska sme sa stavili v Krynici Morskej a poslednú noc následne strávili na polceste, v Krakove.

Krynica Morska:

Krynica Morska je vyhlásená za jedno z najmenších miest Poľska, ktoré sa nachádza na výbežku pevniny. Je obľúbenou turistickou destináciou a zároveň rekreačným strediskom, keďže má vlhké podnebie a voda v jej okolí je veľmi bohatá na jód.

Krynica_Morska_plaz_v_Polsku

My sme sa primárne rozhodli navštíviť červený maják. Ten je z roku 1895 a je zo 4 majákov vo vzdialenejšom okruhu najnižším. Má 26,5 m a dá sa naň vyjsť až hore, odkiaľ sa naskytne krásny výhľad na more a okolitú prírodu. Okrem tohto majáku sú známe aj maják Rozewie (33 m), maják Hel (40,2 m ) a maják Stilo (33,4 m). Avšak jednotlivé majáky sú od seba celkom vzdialené, a tak ich človek nestihne dať na jednu šupu.

Krynica_Morska_majak_Polsko
Krynica_Morska_majak_Polsko-3

Aj v tejto oblasti je more ako stvorené na romantickú prechádzku po jemnom piesku, vysedávanie na pláži či sledovanie západu slnka s drinkom v ruke. Keďže ide o letné rekreačné stredisko, tak nesmeli chýbať ani miestne stánky s občerstvením a sladkými waflami, vyhliadkové lode ako aj zábavné kolotoče.

Krynica_Morska_majak_Polsko

Krakow:

Krakow sme prešli už len tak letmo, no najznámejšia pamiatka, kráľovský hrad Wawel, nesmel chýbať. Napriek tomu, že som zavítala len k jeho nádvoriu, hrad slúži ako múzeum, a tak ponúka aj prehliadky interiéru. Zaujímavosťou je aj socha draka chrliaca oheň a dračia jaskyňa, ktorá sa nachádza hneď pri hradných múroch.

Hrad_wawel_polsko

Hrad Wawel

Samozrejmosťou pri návšteve Krakova, tak ako aj pri iných mestách, bola návšteva jeho hlavného námestia. To Krakovské je jedným z najväčších námestí v strednej Európe. Námestie lemujú historické budovy, bývalá súkennícka tržnica Sukiennice, radničná veža a Bazilika Panny Márie.

Krakow
Krakow

Ubytovanie v Krakowe:

Tak ako aj iné ubytovania, tak aj toto padlo celkom vhod. Ubytovaní sme boli v Dream Hostel a Apartments, 15 minút chôdze od hradu a námestia. Cena sa pohybovala vo výške 28 eur/2 osoby/2 noci.

Krakow_mesto

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *