Malkia_park_Orechova_Poton

Prečo navštíviť práve Malkia Park?

V rámci návštevy pretekov na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni som zavítala pozrieť aj do Malkia parku. Veľký Billboard na mňa z cesty svietil už nejeden krát, no nejako som stále uprednostnila skôr návštevu ZOO. Musím však povedať, že som spravila chybu. Na jednej strane v zoologických záhradách nájdete oveľa viac zvierat, na strane druhej som mala pocit, že práve v tomto menšom objekte majú viac “domáckej” atmosféry. Veď viete ako to myslím, tie vybudované drevené preliezačky, viac priestoru na pohyb či množstvo zelene im dozaista padnú vhod.

Malkia_park_Orechova_Poton

Leopard obláčkový

Pri návšteve padli vhod aj mne. Najviac ma však potešilo, že sme zastihli organizované kŕmenie zvierat, počas ktorého nás chovateľ previedol zaujímavými úsekmi parku. Výklad trval hodinku, počas ktorej sme prešli okolo šeliem, vtáctva, lemurov, surikat, medveďov a iných zvierat, o ktorých živote sa čo to dozviete. A tak vás dozaista zaujme aj príbeh o medveďoch, ktoré nikdy nedosiahli prirodzenú veľkosť lebo boli zajatí v cirkusoch či to, prečo si takú surikatu alebo lemura nebudete môcť nikdy chovať doma.

Malkia_park_Orechova_Poton

Lemur

Malkia Park sídli v Orechovej Potôni a funguje od r. 2016. Stará sa o zvieratá, ktoré sa už v zajatí narodili. A teda zvieratá, ktoré pochádzajú z cirkusov, súkromných ZOO či rôznych súkromných chovov, kde sa im nedostalo tej správnej výchovy a pozornosti. K tomu sú všetky zvieratká kastrované. Dôvodom je to, že by už zvieratám nemohol byť dopriaty život v ich prirodzenom prostredí, ale rovnako ako ich rodičia by skončili uzatvorení. Taktiež by mláďatá mohli zdediť rôzne genetické mutácie a choroby. V Malkia Parku sa nachádza okolo 160 jedincov, ktoré môžete podporiť aj vy. 🙂

Malkia_park_Orechova_Poton

Ťava dvojhrbá

Dostupnosť k Malkia parku:

Pri Malkia parku sa nachádza neplatené parkovisko. K parku sa dá dopraviť aj inak.

Malkia Park odporúča cestu autobusom či vlakom do Dunajskej stredy a odtiaľ taxíkom do obce Orechová Potôň. Na svojej stránke uvádza aj tieto telefónne čísla na taxi v Dunajskej Strede. Vlak zastavuje v Orechovej Potôni, kde však nie je k dispozícií taxislužba. Park je od stanice vzdialený 5 km.

  • +421-917-155-411 – AT TAXI
  • +421-910-628-164 – Royal TAXI
  • +421-948-626-626 – CITY TAXI
  • +421-918-808-589 – Boomerang Taxi
Malkia_park_Orechova_Poton

Somár

Malkia_park_Orechova_Poton

Lev púšťový

Otváracie hodiny:

Malkia Park je otvorená skoro celoročne okrem 12., 1. a 2. mesiaca v roku. Jej brány sa otvárajú od 10 hod. ráno – do 17:00/18:00/19:00 hod. v závislosti od sezóny. Preto bližšie otváracie hodiny nájdete TU.

Malkia_park_Orechova_Poton

Vstupné do Malkia Parku:

Dospelí – 10 €

Študenti, seniori, deti, ZŤP – 7 €

Malkia_park_Orechova_Poton
Malkia_park_Orechova_Poton

Areál parku poskytuje aj ubytovanie v penzióne, detský svet i občerstvenie. 🙂

Malkia_park_Orechova_Poton

Lev púšťový

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *