Museum_sweet_and_selfies_budapest

Museum of Sweets & Selfies

Počuli ste o múzeu Sweets & Selfies? Z maďarských článkov zo 14 tipmi na miesta, ktoré by ste nemali pri návšteve Budapešti vynechať som predsa len jedno nespomenula. Dôvodom bolo to, že Museum of Sweets & Selfies nepatrí medzi miesta, ktoré musí každý turista zažiť a vidieť, no zaiste je miestom, v ktorom sa vyhrajú ako deti, tak aj mladšie slečny a ženy. Vybrali sme sa aj my, a to už dávno nemáme pubertálne obdobie.

Museum_sweet_and_selfies_budapest

V dnešnej dobe plnej selfies a virtuálneho života na sociálnych sieťach je práve táto atrakcia miestom, v ktorom si svoju zbierku selfíčiek môžete obohatiť. Múzeum sa skladá z viacerých miestností, v ktorých postupne nájdete jahodovú atrakciu, ktorá svojim spôsobom pripomína Wrecking Ball a hojdajúcu sa Miley Cyrus, ďalej hojdačku z banánu, zrkadlovú miestnosť, hustú banánovú stenu, bazén plný farebných cukríkov, sedačku s modernými plyšovými pelikánmi, retro doplnky, tmavú miestnosť s neónovými lízankami či mnoho iných atrakcií. Ide o vcelku kreatívne múzeum, ktoré vám síce neposkytne nové vedomosti, ako to pri múzeách býva zvykom, no dozaista vám vyčarí úsmev na tvári. 🙂

Museum_sweet_and_selfies_budapest

Múzeum svojou veľkosťou neprekvapí, no na odreagovanie sa medzi bežnými turistickými zastávkami je celkom fajn spestrením dňa. A keďže sladkosti vo vnútri ochutnať nemôžete, tak si sladké pokušenie môžete dať aspoň pri vstupe do Múzea Sweets & Selfies. Práve tam je umiestnená cukráreň.

Vstupné a otváracie hodiny múzea:

  • V múzeu je možné platiť aj v €.
  • Počas víkendov je vstupné 11 eur/ 3 500 HUF. 
  • Počas týždňa je vstupné lacnejšie 10 eur/ 2 990 HUF.
  • V múzeu platí časový limit 90 minút.
  • Museum of Sweets & Selfies je otvorené denne od 10:00 – 20:00 
  • Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke múzea.

 

Museum_sweet_and_selfies_budapest

Navštívili ste už aj vy toto budapeštianske alebo iné podobné múzeum? 🙂 

Museum_sweet_and_selfies_budapest

Na ostatné, trošku vážnejšie atrakcie Budapešti, si môžete zaspomínať v týchto článkoch 🙂

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *