ludovy_popruh_na_fotoaparat-smelo.sk
Doplnky

Ľudový popruh na fotoaparát

Že rada cestujem, to už asi viete. Pri každej ceste ma sprevádza aj moja digitálna zrkadlovka. Aj keď som len taký fotograf amatér, nosím ju stále pri sebe. Niekedy sa posťažujem, že je príliš ťažká, a tak ostáva ležať vo vaku, inokedy visí celý výlet na krku. Ono, ako to už býva, v jej základnej výbave bol aj popruh. A aj napriek tomu, že ten nikoňácky nie je vôbec škaredý, rozhodla som sa nachvíľu ho vymeniť a vyrobiť si vlastný.

A keďže si svoj fotoaparát celkom vážim a jeho rozbitiu sa snažím radšej predísť, tak som sa nepúšťala do šitia úplne nového popruhu, ale objednala som ho z pevnejšieho materiálu. Voľba padla na cenovo dostupnejší Wish, kde ma čisto čierny popruh vyšiel na 2 eurá. Na moje prekvapenie bol aj celkom dobrej kvality, dĺžky a hlavne prišiel do 3 týždňov od objednania. A samozrejme pri výbere nového vzoru som ani príliš dlho nemusela váhať, keďže bolo jasné, že voľba padne na niečo ľudové.

ludovy_popruh_na_fotoaparat

V podstate dnešný článok nebude ani tak o postupe, keďže ten by si každý domyslel aj sám, ale skôr o inšpirácií, ako si v troch krokoch vyrobiť niečo originálne a oku lahodiacejšie.

Na výrobu potrebujeme:

  • čistý popruh na fotoaparát
  • stužku podľa vlastného výberu
  • nitku, ihlu, nožnice
ľudový_popruh_na_fotoaparát

POSTUP:

  1. Stužka bola rovnakej šírky ako aj popruh, a tak som si z nej len namerala 74 cm + 0,5 cm z každej strany na zahnutie.
  2. Následne došlo k šitiu. Keďže som nemala k dispozícií šijací stroj, tak chtiac či nechtiac, pri zošívaní ľudovej stužky ručne po jej obvode som si veru stihla pozrieť aj dve časti seriálu Oteckovia. Stužku som zvolila pomerne svetlú, tak bol výber bielej nitky celkom jasný.
  3. Tú však bolo zo zadnej strany na čiernom popruhu celkom vidieť, a tak som v treťom kroku prešla nitku čiernou centrofixou.
vzorovany_popruh_na_fotoaparat
vzorovany_popruh_na_fotoaparat

Potom už len vymeniť popruhy a smelo na ďalší výlet s vynoveným foťáčikom. 

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *