Ludovy_choker_nahrdelnik

Ľudový choker náhrdelník

Štátnice sa blížili, čas sa krátil, a tak ma učenie zahnalo do kúta. Pomedzi to som stále myslela na zelený overal visiaci už mesiac v skrini tešiac sa na to, kedy ho už konečne vezmem prvý krát prevetrať. Jediným problém bol krk, ktorý by stále zíval prázdnotou. Na behanie po nákupných centrách nebol čas a ani chuť, a tak moje cesty viedli do galantérie. Ľudové vzory sú teraz IN a taktiež mojou srdcovkou. Bolo jasné, že odtiaľ neodídem naprázdno. Ako to dopadlo, môžete vidieť nižšie v jednoduchom návode.

Na výrobu choker náhrdelníku som použila:

  • stuhu s ľudovým motívom
  • striebornú koncovku na stuhu
  • bižutérne karabinky na zapínanie
  • bižutérnu predlžovaciu retiazku
  • taviacu pištoľ, kliešte
  • meter, nožnice

Zmeriame si hrúbku krku a odstrihneme potrebnú dĺžku ľudovej stuhy. Moja mala 28 cm. Jej konce zalepíme taviacou pištoľou alebo opatrne prejdeme zapaľovačom, aby sme predišli páraniu.

Pomocou kliešťov stlačíme kraje stuhy do strieborných koncoviek rovnakej šírky.

Následne na jeden koniec pripevníme spojovací krúžok a karabinku. Druhý si necháme na krúžok a predlžovaciu retiazku, aby sa dal náhrdelník podľa potreby predlžiť či skrátiť.

ludovy_choker_nahrdelnik_postup_na_vyrobu

Potom už len doladíme a smelo nosíme. Mne smelé nosenie prinieslo komplimenty. Taktiež potešilo, že výroba náhrdelníku ma vyšla do sumy 1,5€, zatiaľ čo v obchode za choker náhrdelníky zaplatíte od 6€. 🙂

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *