Slovensko

Je Chodník korunami stromov skutočne zážitkovým miestom ?

Ak sa naň vyberiete autom ako my, z parkoviska sa k nemu dostanete po 45 minútach chôdze 1,8 km dlhým lesným chodníčkom. Ako sa hovorí, pomaly ďalej zájdeš, a preto sa nepremáhajte hneď od začiatku. Radšej si doprajte aj nejakú tú prestávku a pokochajte sa okolitou prírodou.

Chodnik_korunami_stromov_slovensko

Chodník korunami stromov spravil svojim tohtoročným otvorením celkom veľký boom. Veď akoby nie, keď je prvým takýmto chodníkom na Slovensku a siedmym v Európe. K tomu je ľahko dostupný či už z Bachledovej doliny alebo Malej Frankovej. Preto niet divu, že sa stal magnetom pre neskutočné množstvá turistov, a to nielen zo Slovenska.

V čase. keď som chodník navštívila ja, tak 10 miestna kabínová lanovka nebola spojazdnená. V súčasnosti prebiehajú aj práce súvisiace s jej zavedením a tak je možné, že sa už čoskoro vyveziete bez námahy až k chodníku. Taktiež bol kvôli bezpečnosti a výstavbe uzavretý aj 67 m dlhý suchý tobogan z vrcholu vyhliadkovej veže.

Ak natrafíte na dobré počasie, tak sa vám z chodníka naskytnú nádherné výhľady na okolitú prírodu Spišskej Magury, Tatier a Pienin. Aj keď práve na jeho výstavbu bola časť samotnej prírody zničená, keďže bolo vyrúbaných 120 stromov. Najvyšší z nich mal 24 m. Chodník je celkovo dlhý 1 234 m, počas ktorých sa môžete zastaviť na 3 adrenalínových a 3 jednoduchších edukačných zastávkach. Potom sa na vyhliadkovej veži budete nachádzať vo výške 32 m a v nadmorskej výške 1 175 m n. m.

Praktické informácie a rady

 • Vstupné je 9 € + 2 € si môžete doplatiť za tobogan, ovšem, keď ho raz spojazdnia a nebude kvôli nepriaznivým podmienkam uzavretý.
 • Vstupenky sa nedajú kúpiť ani rezervovať online. Kupujú sa priamo pri vstupe a dá sa platiť kartou.
 • Vstup na chodník nie je povolený so psom. S vodítkom, bez vodítka alebo v taške. Nepôjde to nijak inak ako ho nechať v špeciálnej voliére, v ktorej na vás bude musieť vyčkať.
 • Ak bude vonku zúriť búrka, krupobitie, víchrica, námraza či iná apokalypsa, na chodník ani nechoďte. Bude uzavretý. Inak je chodník otvorený celoročne od 9:00 do 19:00
 • Dostupnosť: Ak sa vyberiete na chodník autom, v blízkosti sú pripravené 3 parkoviská s cenou 4 €/deň.
Chodnik_korunami_stromov_Slovakia

Ak idete verejnou dopravou. Autobusom SAD na linke Poprad – Ždiar sa dostanete k Bachledke za 50 minút. Jazdí každú hodinku.

 • Stravovanie: v areáli sa nachádzajú aj menšie bufety s občerstvením. Tu je však potrebné rátať s celkom vysokou cenovou prirážkou. ( Cháp obyčajný párok v rožku za 4 € ) A tak odporúčam skôr kvalitnejšie sa najesť inde.
 • Areál disponuje detským ihriskom, infocentrom, predajňou suvenírov ako aj požičovňou kočíkov a invalidných vozíkov.

Tak či onak, po návšteve zastávam názor, že síce chodník nebol zlý, ale raz mi úplne stačilo. Chystáte sa chodník navštíviť alebo ste to už stihli skôr ?

Zaujímavosti o stavbe chodníka

Typ a pôvod dreva použitého na výstavbu: Duglaska tisolistá z rôznych časti severnej Európy a Smrekovej opadavý zo Slovenska. Na výstavbu bolo použitých 1 000 m³ dreva a približne 100 000 ks skrutiek.

Chodník: 

 • Najväčší použitý strom – podpera 25 m x 48 cm.
 • Šírka chodníka – 1,8 m
 • maximálne stúpanie/klesanie trasy 6 %
 • nadmorská výška 1 149 m n.m.

Vyhliadková veža:

 • Priemer vyhliadkovej veže 20 m.
 • Plocha adrenalínovej siete 88 m²
Chodnik_korunami_stromov_recenzia

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *