Halloweenska_maska_DIY-

Hello, Halloween

Aj cez Halloween môžeš byť za dámu. S eleganciou zažiariš vždy.

A je tu sviatok všetkých svätých, či americký Halloween. Síce tieto americké sviatky nie sú nič pre mňa, ale business je business, a tak podniky hlásia obdobie „halloween parties“. Ak si podobný typ a celodenné zháňanie super strašidelného kostýmu nie je úplne to, po čom túžiš, tak sa môžeš vyšantiť aspoň pri výrobe vlastnej škrabošky. Ja som stavila na jednoduchosť a eleganciu a ručne vyrobená ligotavá škraboška bola za pár minút aj s návodom hotová.

Na výrobu škrabošky budeme potrebovať:

  • výkresy
  • trblietky, ozdobné kamienky
  • nožnice, štetec, ceruzka, lepidlo
  • pierka
  • stužka
  • akrylové alebo olejové farby

Z papiera si vytvoríme vzor škrabošky, ktorý následne prekreslíme 2x na výkres a vystrihneme. Ďalej si pripravíme farby (akrylové alebo olejové), ktorými nafarbíme škrabošku. Postupujeme po častiach. Kým je povrch mokrý, sypeme naň trblietky.

Halloweenska_maska_DIY-
Halloweenska_maska_DIY-
Halloweenska_maska_DIY-

Keď máme trblietky na celej škraboške, necháme ju poriadne vyschnúť. Na suchú škrabošku začneme nalepovať ozdobné kamienky. Po nalepení kamienkov je vrchná časť hotová.

Halloweenska_maska_DIY-
Halloweenska_maska_DIY-

Ďalej si pripravíme druhú časť škrabošky, na ktorú si nalepíme pierka. Pokračujeme zlepením oboch časti dokopy. Na záver s dierkovačom spravíme dierky po bokoch škrabošky, cez ktoré natiahneme stužku.

Halloweenska_maska_DIY-
Halloweenska_maska_DIY-

Potom môžeme smelo nasadiť na tvár a vyraziť do ulíc. 🙂

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *