muffiny_recept
Recepty

Cheesecake-ové muffiny

Už názov článku svedčí o tom, že niečo nedopadlo tak, ako úplne malo. Ale z druhej strany, dopadlo to ešte o niečo lepšie. Pôvodne som sa pustila do krémového zákuska, ktorý radi nazývame cheesecake. Tentokrát som tvaroh nahradila skutočnejším mascarpone a už pri miešaní krému som sa nedočkavo tešila, ako bude chutiť. Bod zlomu nastal vo chvíli, keď sa mi pri vkladaní do rúry forma otvorila a rozpadla. A tak mi nenapadlo nič iné, len pozbierať nepoškvrnené zvyšky pôvodného koláča a naplniť nimi muffinové formičky. Vzniknutý “muffino-cheesecake” tak vyzeral naoko o niečo tvrdší ako by boli typické muffiny, no za to chutil božsky. A tak prinášam recept, ktorý si môžete pripraviť ako cheesecake alebo všetky ingrediencie premiešať a vytvoriť tak muffiny. Zaručujem vám, že obe verzie budú chuťovo stáť za to. 🙂

muffiny_recept

Ingrediencie na prípravu:

Na korpus budeme potrebovať: 

  • 250 g sušienok
  • 160 g roztopeného masla

Na plnku budeme potrebovať:

  • 2 balenie (500 g) mascarpone
  • 1 vanilínový cukor
  • 2 PL vanilkový puding v prášku
  • 4 PL medu alebo cukor 
  • 3 vajíčka
muffiny_recept

Postup

  1. Sušienky rozdrvíme na drobné kúsky a zmiešame s roztopeným maslom. Zmesou vystelieme dno formy na pečenie, na ktoré som si prv položila papier na pečenie. Postupujeme až ku krajom. Následne vložíme do rúry a necháme 10 minút pri teplote 170°C piecť.
  2. Zatiaľ si pripravíme plnku. Na tú zmiešame všetky ingrediencie okrem vaječných bielkov. Z ingrediencií si tak pripravíme krém. Následne si zo zvyšných bielkov vyšľaháme penu, ktorú budeme postupne pridávať do pripraveného krému. Nadýchaný krém vylejeme na korpus a dáme zapiecť do rúry. Koláč pečieme 50 minút pri teplote 150°C. 
  3. A pokiaľ sa vám z koláča zvaného cheesecake nestanú muffiny, tak sa môžete smelo pustiť do pečenia. 🙂 
muffiny_recept

Moja dobrota dopadla takto. Ako vyzerala tá vaša? Krásny zvyšok týždňa priatelia 🙂

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *