Brezova_fotostena

Brezová fotostena

Dni za dňom plynú, zážitky sa zbierajú, spomienky ukladajú a niektoré z nich sa aj zvečnia. Za rok a pol spoločného bývania, s tou najlepšou spolubývajúcou, ich vzniklo hneď niekoľko. Aj keď nie vždy bolo dosť času nazvyš, sem-tam sa pošťastilo a zorganizovali sme si malé výlety po okolí. Z niektorých vzniklo aj pár fotiek, až by nám obyčajných rámčekov bolo málo. A keďže dreva bolo v lese dosť, špagátu v obchode tiež, tak som sa pustila do výroby novej fotosteny, kde sa určite zmestia fotky nie len z výletov minulých, ale aj z tých budúcich.

Na výrobu fotosteny som použila:

  • Brezové konáre
  • Špagát
  • Priehľadný lak
  • Ceruzku, vŕtačku, meter
  • Fotky
  • Drevené štipce

Základom bolo ísť do lesa a nájsť konáre zaujímavého tvaru, a keďže ich bolo potrebné aj z lesa odniesť, tak nie hneď tie najväčšie.

Brezova_fotostena

Nasledovala príprava špagátu strednej hrúbky a zvyšných pomôcok. Na výrobu som spotrebovala okolo 11 metrov motúzu.

Brezova_fotostena

Konáre som si odrezala do dĺžky 58 cm, potom nasledovalo rozmeranie každého konára na 4 rovnaké časti. Na tých som si vyznačila bodky a vyvŕtala 3 dierky.

Brezova_fotostena

Cez ne som prevliekla dvojmo špagát spájajúci oba konáre, ktorý mal dĺžku 1,40 cm, čiže dvojmo dokopy 2,80 cm. Špagát som pod spodným konárom uviazala uzlom. To sa opakovalo trikrát, čiže s každou dierkou.

Brezova_fotostena

Na hornom konáriku netreba zabúdať na ďalšie 2 vyvŕtané dierky od krajov vzdialené 2 cm. Tie slúžia na prevlečenie ďalšieho špagátu 90×2, čiže 180 cm dĺžky, ktorý potrebujeme na zavesenie nástenky na stenu izby.

Brezova_fotostena

Po dokončení nasledovalo už len nalakovanie dreva, čo mu pridalo brezový šmrnc a jemný lesk. Potom už len nakúpiť drevené štipce, vytlačiť všetky fotky a smelo ich povesiť.

Brezova_fotostena

A takto zdobí brezová fotostena našu izbu:

Brezova_fotostena

Nové DIY na ceste, teda na tráve. ???? #soon #memory #photo

Príspevok, ktorý zdieľa Michaela Mikulaninová (@smelo.sk),

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *