Brezova_fotostena
Bytové dekorácie

Brezová fotostena

Dni za dňom plynú, zážitky sa zbierajú, spomienky ukladajú a niektoré z nich sa aj zvečnia. Za rok a pol spoločného bývania, s tou najlepšou spolubývajúcou, ich vzniklo hneď niekoľko. Aj keď nie vždy bolo dosť času nazvyš, sem-tam sa pošťastilo a zorganizovali sme si malé výlety po okolí. Z niektorých vzniklo aj pár fotiek, až by nám obyčajných rámčekov bolo málo. A keďže dreva bolo v lese dosť, špagátu v obchode tiež, tak som sa pustila do výroby novej fotosteny, kde sa určite zmestia fotky nie len z výletov minulých, ale aj z tých budúcich.

Na výrobu fotosteny potrebujeme:

  • Brezové konáre
  • Špagát
  • Priehľadný lak
  • Ceruzku, vŕtačku, meter
  • Fotky
  • Drevené štipce

Základom postupu bolo ísť do lesa a nájsť polámané konáre zaujímavého tvaru, a keďže ich bolo potrebné aj z lesa odniesť, tak nie hneď tie najväčšie. Nasledovala príprava špagátu strednej hrúbky a zvyšných pomôcok. Na výrobu som spotrebovala okolo 11 metrov motúzu.

Brezova_fotostena

Konáre som si odrezala do dĺžky 58 cm, potom nasledovalo rozmeranie každého konára na 4 rovnaké časti. Na tých som si vyznačila bodky a vyvŕtala 3 dierky. Cez ne som prevliekla dvojmo špagát spájajúci oba konáre, ktorý mal dĺžku 140 cm, čiže dvojmo dokopy 280 cm. Špagát som pod spodným konárom uviazala uzlom. To sa opakovalo trikrát, čiže s každou dierkou.

Brezova_fotostena
Brezova_fotostena
Brezova_fotostena

Na hornom konáriku netreba zabúdať na ďalšie 2 vyvŕtané dierky od krajov vzdialené 2 cm. Tie slúžia na prevlečenie ďalšieho špagátu 90×2, čiže 180 cm dĺžky, ktorý potrebujeme na zavesenie nástenky na stenu izby.

Brezova_fotostena
Brezova_fotostena

Po dokončení nasledovalo už len nalakovanie dreva, čo mu pridalo brezový šmrnc a jemný lesk. Potom už len nakúpiť drevené štipce, vytlačiť všetky fotky a smelo ich povesiť.

Brezova_fotostena

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *