Bodkovane_tricko_smelo.sk_postup
Oblečenie

Bodky sú všade – bodky sú IN

Bodky tu vždy boli, sú a aj budú. Bodky proste nikdy nevyjdu z módy, aj keď sa mení štýl, akým ich nosíme. Bodky sú proste IN a sú všade navôkol. S tými červenými na bielom podklade sa mi od malička spájalo skôr Granko, neskôr prišiel seriál Priatelia. A teraz, teraz sa mi pri pomyslení na túto látku vybavujú tie krásne retro pin-up šaty. Prednedávnom dorazili bodky aj ku mne, teda kúsok bodkovanej látky, a tak vznikla otázka – čo s ňou? Na Pintereste bolo inšpirácií mnoho, no času a skúsenosti pomenej. A tak vznikol tento článok, ako inšpirácia na osvieženie tých obyčajných kúskov, ktoré v šatníku každá z nás skrýva.

Bodkovane_tricko_smelo.sk

NA VÝROBU BUDEME POTREBOVAŤ LEN PÁR VECÍ: 

  • jednoduché tričko
  • vzorovanú látku
  • prižehľovačku
  • pomôcky na šitie
  1. Na papier si nakreslíme vzor vrecka a jeho rozmery. Ja som zvolila typické vrecko v tvare 5-uholníka. Jeho vrchná časť pozostávala z obdlžníka s rozmermi 7,5 x 9 cm. Jeho spodná mala tvar rovnoramenného trojuholníka s rozmermi 5 cm x 9 cm. Tento tvar som si vystrihla a prekreslila na látku s tým, že som z každej strany vynechala 0,5 cm na podšitie. Následne, ak máte tenkú látku, akou bola aj tá moja,  je lepšie si vrecko zo spodnej strany spevniť prižehľovačkou. Následne ho umiestnime na to správne miesto trička, ručne pre istotu prišijeme a vyskúšame.
tricko_s_bodkami
tricko_s_bodkami_postup_na_vyrobu

2. Rovnako ako pri vrecku, tak aj na rukávy potrebujeme nejaký ten centrimeter látky. Ja som zvolila 2 cm hrubé pásiky s tým, že ďalší 0,5 cm bude slúžiť z každej strany na podšitie.

tricko_s_bodkami_detail_postup_na_vyrobu_DIY

3. Nakoniec už len všetko na mašinke s bielou nitkou poprišívať a vytešovať sa z farebných bodiek, ktoré dokážu oživiť každý obyčajný kúsok. Mne veru radosť spravili a bodkované tričko som hneď vzala prevetrať na Hrad Strečno. Tak si ho na pár fotkách môžete pozrieť aj v tomto článku. Posúďte sami, môže byť? 🙂

tricko_s_bodkami_rukav_postup_na_vyrobu_DIY
tricko_s_bodkami_postup_na_vyrobu_DIY

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *