betonove_kraslice

Betónové veľkonočné vajíčka

Aj keď som pri tvorbe stále verná madeirovým krasliciam, minulý rok sme túto veľkonočnú tvorivú mániu doplnili o vajíčka tvorené technikou decoupage, a tak to tento rok chcelo ďalší prídavok. Pri tvorbe dekorácií zminulého článku ma betón utvrdil v tom, že je fakt vďačným materiálom snáď na výrobu čohokoľvek. A tak som sa, aj keď trošku na poslednú chvíľu, pustila do výroby betónových veľkonočných vajíčok. Na výrobu sú úplne nenáročné a so zdobením si veru poradí podľa svojho vkusu každý. Tak prečo to nevyskúšať ?

Na výrobu budeme potrebovať:

  • vajíčková škrupinka
  • voda
  • cement
  • dekoračné spreje
  • nádoba na rozrábanie

Do slepačieho vajíčka si špičkou nožíka spravíme väčšiu dierku, cez ktorú vylejeme samotný obsah. Vajíčko prepláchneme a necháme uschnúť. V nádobe si pripravíme betón, zmiešaním cementu s vodou. Poprípade pridáme trošku piesku pre hrboľatejší povrch.

betonove_kraslice
betonove_kraslice

Cez dierky ( ja som si ich nakoniec musela trošku zväčšiť ) vlievame rozrobený betón až po povrch. Ten necháme deň – dva poriadne uschnúť. Následne môžeme škrupinku ľahko rozbiť, odstrániť a vajíčka očistiť.

betonove_kraslice
betonove_kraslice

Potom už len odzobíme. Aj keď inšpirácií by sme našli na Pintereste mnoho, mňa zaujala kombinácia betónu a zlatej, a tak sa objavila aj na týchto vajíčkach. Vajíčka som si oblepila lepiacou páskou a vsadila na podstavec vytvorený z rolky toaletného papiera.

betonove_kraslice

Následne som ich trikrát prestriekala zlatým dekoratívnym sprejom, posypala zlatými trblietkami ( ktoré však na fotke nieje veľmi vidno) a nechapala poriadne uschnúť.

betonove_kraslice
betonove_kraslice

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *