betonove_kraslice
Veľkonočné dekorácie

Betónové veľkonočné vajíčka

Aj keď som pri tvorbe stále verná madeirovým krasliciam, minulý rok sme túto veľkonočnú tvorivú mániu doplnili o vajíčka tvorené technikou decoupage, a tak to tento rok chcelo ďalší prídavok. Pri tvorbe dekorácií z minulého článku ma betón utvrdil v tom, že je fakt vďačným materiálom snáď na výrobu čohokoľvek. A tak som sa, aj keď trošku na poslednú chvíľu, pustila do výroby betónových veľkonočných vajíčok. Na výrobu sú úplne nenáročné a so zdobením si veru poradí podľa svojho vkusu každý. Tak prečo to nevyskúšať ?

Na výrobu budeme potrebovať:

  • vajíčková škrupinka
  • voda
  • cement
  • dekoračné spreje
  • nádoba na rozrábanie

Do slepačieho vajíčka si špičkou nožíka spravíme väčšiu dieru, cez ktorú vlejeme samotný obsah. Vajíčko prepláchneme a necháme uschnúť. V nádobe si pripravíme betón, zmiešaním cementu s vodou. Poprípade pridáme trošku piesku pre hrboľatejší povrch. Cez dierky ( ja som si ich nakoniec musela trošku zväčšiť ) vlievame rozrobený betón až po povrch. Ten necháme deň – dva poriadne uschnúť. Následne môžeme škrupinku ľahko rozbiť, odstrániť a vajíčka očistiť.

betonove_kraslice
betonove_kraslice

Potom už len odzobíme. Aj keď inšpirácií by sme našli na Pintereste mnoho, mňa zaujala kombinácia betónu a zlatej, a tak sa objavila na týchto vajíčkach. Vajíčka som si oblepila lepiacou páskou a vsadila na podstavec vytvorený z rolky toaletného papiera. Následne som ich trikrát prestriekala zlatým dekoratívnym sprejom, posypala zlatými trblietkami (ktoré na fotke nieje veľmi vidno) a nechala poriadne uschnúť.

betonove_kraslice
betonove_kraslice
betonove_kraslice
betonove_kraslice

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

1 komentár

  1. Igi hovorí:

    Super postup, take vajce sa asi nerozbije 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *