Art_hotel_kastiel_tomasov_smelo.sk
Slovensko

Art Hotel Kaštieľ v Tomášove

Minulý víkend sme strávili malým výjazdom k obci Tomášov. Práve tam stojí kaštieľ, v súčasnosti prerobený na hotel s názvom Art Hotel Kaštieľ, Tomášov. Sídlo vzniklo rekonštrukciou jedného z najreprezentatívnejších barokových šľachtických sídiel nachádzajúcich sa v oblasti južného Slovenska.

Art_hotel_kastiel_tomasov_smelo.sk
Kaštiel zo zadnej strany

História kaštieľa

Kaštieľ písal svoju históriu už od roku 1766. Počas svojej existencie zmenil viacero majiteľov až do roku 1948, kedy bol znárodnený. Následne sa v ňom zriadil nápravnovýchovný ústav pre neprispôsobivú mládež. Od roku 1991 bol vrátený posledným majiteľom, Strasserovcom, ktorí ho v r. 2005 odpredali aktuálnym vlastníkom. A tak sa začali opravy a úpravy do podoby, v ktorej sa kaštieľ nachádza v súčasnosti. Hotelové zariadenie sa prezentuje nefalšovaným aristokratickým luxusom a ponukou vysokého štandardu, ktorý si však nemôže dovoliť každý. Nižšie môžete vidieť, v akom stave by bol kaštieľ, keby sa jeho majitelia nepustili do rekontštrukcie. 🙂

Art_hotel_kastiel_tomasov_smelo.sk
Pôvodný stav kaštieľa Zdroj: https://mapio.net/

Pre každého je však dostupný park, ktorý sa pýši titulom “Najstarší anglický park na území dnešného Slovenska”. Ide o 17 ha anglický park, ktorý ponúka priestor na romantickú prechádzku. V tomto kaštieli sa často konajú aj rôzne oslavy ale najmä svadby aj našich slovenských “celebrít”. Na ich počesť a pamiatku park ponúka možnosť vysadenia si vlastného stromu.

Art Hotel Kaštieľ, Tomášov
Art Hotel Kaštieľ, Tomášov

Súčasťou exteriéru zámku je vonkajší bazén, ktorý bol momentálne samozrejme vypustený, možnosť rezervácie pikniku pre dvoch, rozkvitnuté záhony, FootGolfové ihrisko, 18 jamkové ihrisko Adventure golfu, hojdačka či šachovnica. So športom zvaným FootGolf som sa ani ja sama doteraz nestretla. Ide o spojenie futbalu a golfu pričom kopete do futbalovej lopty, ktorú sa snažíte umiestniť do jamky s čo najmenším množstvom kopnutí. Tento šport si na hodinku môžete vyskúšať za 10 €/1 os.

Art_hotel_kastiel_tomasov_smelo.sk
Hojdačka pri kaštieli

Kaštieľ je od Bratislavy vzdialený niečo málo cez 20 km. A aj napriek tomu, že ceny v ňom sú prispoôsobené označeniu 4**** hotela, tak ponúka krásne prostredie aspoň na prechádzku a zastavenie, ak sa práve túlate okolo. Každopádne, aj táto stavba je ukážkou toho, ako môžu vyzerať naše slovenské pamiatky ak ich nenecháme schátrať. 🙂

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *