Praha_vyhlad_z_Karlovho_mostu
Česká republika

5 miest, ktoré treba v Prahe navštíviť

Aj keď Praha nie je metropola na ktorej návštevu sa treba vo veľkom chystať, ja som sa natoľko tešila, že Google mapy horeli. Okrem toho to bola aj prvá skúsenosť s airbnb, kde ubytovanie na 5 nocí pre 2 osoby vyšlo na nejakých 150 € neďaleko centra u angličana Sama. A tak po príchode do Prahy začalo päťdňové chodenie s cieľom užiť si to, ale aj čo najviac vidieť.

Praha_mesto
Pražský hrad

PETŘÍNSKA ROZHLEDNA

Petřínska_rozhledna_praha_vyhlad
Petřínska rozhľadňa
Praha_svadobne_fotenie
Obľúbený pražský streetart

Stavba postavená za 4 mesiace v roku 1891 a inšpirovaná Eiffelovou vežou. Petřínska rozhledna je jednou z najznámejších dominánt Prahy s výškou 63,5 metrov a váhou 175 ton. Na vrchol do výšky 55 metrov sa môžete dostať buď výťahom alebo dvoma točitými schodiskami s 299 schodmi. Rozhľadňu otvárajú o 10 ráno s cenou vstupného 150 kč pre dospelých a 80 kč zľavnený. Na Petřín vedie lanová dráha a súčasťou areálu je aj zrkadlové bludisko.

Petrinska_rozhledna_praha_interier
Petrinska_rozhledna_v_prahe

PRAŽSKÝ HRAD

praha_hrad_zlata_ulicka_handmade
praha_hrad_zlata_ulicka

Určite netreba zabúdať ani na azda najvýznamnejšiu dominantu Prahy, Pražský hrad. Prehliadka ponúka 3 rôzne okruhy s najvyššou cenou 350 kč, pri zľavnených 175 kč. Ja som absolvovala okruh B, ktorý obsahoval Starý kráľovský palác, Baziliku sv. Jiří, Zlatú uličku a Katedrálu sv. Víta, ktorá je najväčším a najvýznamnejším pražským chrámom. Mňa ako milovníčku handmade tiež zaujala Zlatá ulička plná farebných domčekov s nízkymi stropmi, ktoré slúžia ako expozície a originálne obchodíky s ručne vyrábanými vecami.

praha_hrad_okruh_

ZOO PRAHA

Posledný deň výletu bol venovaný už len oddychu v Pražskej ZOO. Tá je otvorená celoročne od 9 ráno do 16 – 21 podľa obdobia so vstupom 200 kč pre dospelých až 150 kč ako lístok zľavnený. Okrem prechádzky na celý deň ZOO ponúka aj zážitkové programy, reštaurácie či obchodíky so suvenírmi, a taktiež lanovku na skrátenie si cesty.

praha_zoo_zirafa
praha_zoo_zirafy-min
surikata_praha_zoo
ladovy_medved_prazska_ZOO
praha_zoo_tiger
praha_zoo

TANCUJÚCI DOM A LENNON WALL

Dancing_house_praha
Dancing House

Medzi ďalšie miesta, na ktoré som sa chcela ísť pozrieť patril aj Tancujúci dom či Lennon Wall. Súčasťou Tancujúceho domu sú 2 valcovité, zdeformované veže. Jedna, zo skla a ocele symbolizuje americkú tanečníčku Ginger Rogers, druhá z betónu naopak tanečníka Freda Astaira. Tí vystupujú z uličky a tancujú na chodníku. Súčasťou budovy je aj reštaurácia a terasa s výhľadom na Prahu. Druhým miestom bola Lennonova stena. Tá vznikla po smrti Johna Lennona ako symbolický náhrobok, na ktorom sa postupne začali objavovať ním inšpirované graffiti a útržky textu piesni skupiny Beatles. Stena mení svoju podobu neustále, poskytuje priestor novým odkazom dnešnej generácie a reprezentuje akýsi symbol slobodných ideálov, medzi ktoré patrí aj láska a mier. A inak Lennon wall nie je jediná stena, ktorá vie zaujať. Neďaleko Karlovho mosta sa nachádza aj street art, ktorý má niečo do seba.

lennon_wall_praha
Lennon Wall

WAF WAF

Inak, pri návšteve Prahy som zbehla aj na sladkú waflovú pochúťku do WAF WAF, v ktorej si môžete nakombinovať wafle s viac ako 50 prísadami. A kedže chutili božsky, tak ich odporúčam aj ďalej. V ponuke majú aj palacinky, milkshakes, domáci čaj či iné dobroty.

WAF_WAF_praha_wafle
WAF_WAF_praha_wafle_podnik

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *